Co zrobić, żeby pierścionek nie brudził palca

Co zrobić, żeby pierścionek nie brudził palca

14 czerwca 2022 Wyłączono przez KonstancjaMichalska

Biżuteria ma za zadanie upiększać człowieka. Odpowiednio dopasowana do typu urody i stylizacji potrafi nadać nam elegancji i uroku. Czasami jednak pozyskujemy odwrotny efekt. Dzieje się tak przez reakcje alergiczne na konkretne metale, biżuterię w złej kondycji bądź brudzące pierścionki. Co zrobić, żeby uniknąć tego problemu? Istnieje mnóstwo przyczyn, dla których ozdoby brudzą skórę. Najczęściej taki kłopot sprawia biżuteria wykonana z metali nieszlachetnych. Osad na palcu potrafi skutecznie oszpecić nawet najbardziej zadbane dłonie, aby temu zapobiec wystarczy podjąć jeden prosty krok. Posmarowanie wewnętrznej strony pierścionka bezbarwnym lakierem do paznokci sprawi, że ciało nie będzie miało kontaktu z problematycznym materiałem.

Dlaczego biżuteria brudzi skórę?

Jedną z przyczyn brudzenia skóry przez biżuterię jest materiał, z którego została wykonana. To właśnie słabej jakości metale nieszlachetne reagują z naszym ciałem, pozostawiając nieatrakcyjny ślad. Inną możliwością są problemy zdrowotne. Jeśli nasz organizm zmaga się ze stanem zapalnym albo niedoborem jakiegoś składnika odżywczego, to możemy spodziewać się właśnie takich symptomów. W tej sytuacji należy niezwłocznie udać się na badania diagnostyczne, które zweryfikują ryzyko zachorowania. Reakcja na kosmetyki to kolejny powód, dla którego biżuteria brudzi naszą skórę. Zmiana kremu, balsamu do ciała, a nawet perfum może być czynnikiem decydującym o powstaniu brzydkiego osadu. 

Odpowiednie dbanie o biżuterię

Brudząca biżuteria moża być także spowodowana nieodpowiednim dbaniem o ozdoby. Pamiętajmy, aby przechowywać je w suchych i ciemnych miejscach, najlepiej odseparowując od siebie poszczególne elementy. Ściągajmy biżuterię przed snem i wykonywaniem prac domowych. Unikajmy zbyt intensywnej ekspozycji na słońcu i narażania na kontakt z wodą, czy detergentami. Odpowiednie traktowanie biżuterii zapewni jej długą żywotność. Należy przestrzegać tych zasad w przypadku biżuterii sztucznej, wykonanej ze szlachetnych materiałów, a już na pewno tak znaczącej jak pierścionek zaręczynowy czy obrączka