Jak stworzyć komplet biżuterii?

Jak stworzyć komplet biżuterii?

6 czerwca 2022 Wyłączono przez KonstancjaMichalska

Wyroby jubilerskie to bardzo ważny element każdej stylizacji. Ich największym atutem jest to, że można je nosić pojedynczo oraz w większych ilościach, wszystko zależy od preferencji.  Aby czuć się wyjątkowo, wiele kobiet decyduje się na tworzenie kompletów biżuterii. Wykreowanie idealnego zestawu wbrew pozorom nie jest takie trudne. Standardowa kompozycja składa się z jednego kruszca oraz takich samych kamieni szlachetnych. Jest to najbezpieczniejsza z opcji. Kupując komplet warto zdecydować się na wszystkie rodzaje biżuterii – kolczyki, bransoletkę oraz naszyjnik. Nie musimy zakładać każdej rzeczy na raz, ale zawsze mamy możliwość dopasowania akcesoriów do stylizacji. Kluczowym czynnikiem, którym należy kierować się podczas tworzenia kompletu biżuterii są nasze preferencje, to one powinny mieć decydujący głos. 

Komplet biżuterii ślubnej

Stylizacja ślubna nie będzie dopełniona bez odpowiednio dobranej biżuterii. Aby postawić tę ostateczną kropkę nad “i”, należy przywiązać szczególną uwagę do wybranych na ten dzień ozdób. Świetnym pomysłem jest utrzymanie biżuterii ślubnej w tej samej konwencji, co pierścionek zaręczynowy. Te same materiały, podobny styl i technika zdobień stworzą spójną całość, która doda pannie młodej zasłużonego blasku. Najczęstszym połączeniem, które zaobserwować możemy na ślubnym kobiercu jest białe złoto i diamenty. Ten ponadczasowy duet zachwyca subtelnością. Doskonale sprawdzi się na tle białej sukni, wzbogaci stylizację kobiety o niesamowity blask, którego nie powstydziły by się nawet najjaśniejsze gwiazdy. 

Czy biżuteria może zaszkodzić stylizacji ślubnej?

Biżuteria ślubna to narzędzie pozwalające na uwydatnienie piękna panny młodej. Nie należy jednak z nim przesadzać. Nadmiar błyskotek może dać wręcz odwrotny, kiczowaty efekt. Wysoko zabudowana suknia ślubna nie powinna zostać dodatkowo przytłoczona przez mocno zdobioną kolię. Długich, strojnych rękawów nie trzeba już upiększać bransoletkami pokaźnych rozmiarów, a delikatne dłonie młodej zaprezentują się lepiej bez licznych pierścieni z ogromnymi kamieniami. W tym wszystkimi liczy się umiar.