Oliwin – symbolika 

Oliwin – symbolika 

8 czerwca 2022 Wyłączono przez KonstancjaMichalska

Oliwin to niezwykły kamień szlachetny, który uznawany jest za symbol sławy i godności. Ten wyjątkowy klejnot posiada także leczniczą moc. Okaże się być wybawieniem dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Oliwin pomoże w zagojeniu ran po przeprowadzeniu krzywdzącej rozmowy, utracie bliskiej osoby, czy trudnym rozstaniu. Pokaże on swojemu posiadaczowi drogę do odzyskania harmonii i równowagi emocjonalnej. Ten kamień to idealne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy już niebawem opuszczą dom rodzinny. Jego niezwykłe działanie sprawia, iż pogodzenie się zachodzącymi zmianami przychodzi nam znacznie łatwiej. Pomaga zniwelować także złe emocje takie jak irytacja, zazdrość, stres, czy gniew. Zapanuje także na wysokim ego, które niezauważone potrafi wyrządzić wiele krzywdy. Dodatkowo, oliwin będzie naszym sprzymierzeńcem w oszczędzaniu. Jest on symbolem bogactwa, sprzyja pojawianiu się środków finansowych.

Perydot

Perydot to szlachetna odmiana oliwinów, zamiennie nazywany chryzolitem. Nazwa ta najprawdopodobniej pochodzi od francuskiego słowa o podobnym brzmieniu, oznaczającego “nieczysty”.  Dawniej używano go do tworzenia biżuterii sakralnej. Mieszkańcy Hawajów uważają, iż perydot składa się z łez bogini Pele. W przeszłości wierzono, iż picie napoi leczniczych z naczyń utworzonych właśnie z perydotu korzystnie wpłynie na ich działanie. Jedną z cenniejszych odmian klejnotu jest ta nazywana kaszmirską. Pochodzi ona z Pakistanu, charakteryzuje się pokaźnymi, ponad 100-karatowymi kryształami. 

Oliwin w jubilerstwie

Ten wyjątkowy kamień szlachetny od lat wykorzystuje się w wyrobach jubilerskich. Jego zielonkawa barwa zaintryguje niejedną miłośniczkę biżuterii. Ciekawa symbolika, niezwykłe właściwości, a także fascynujące piękno sprawiają, iż idealnie nadaje się on do ukoronowania pierścionka zaręczynowego. Przyjdzie z pomocą zakochanym, których świat powoli zacznie się zmieniać. Odstresuje pannę młodą w jej szczególnym dniu oraz ułatwi pozyskanie środków, które przydadzą się na nowej drodze życia.